С учениците от петите класове на СУ „Св. Патриарх Евтимий“ отбелязахме Световния ден на книгата, 23. април. В четенето се включиха ученици от Vа, Vв, Vд, Vж и Vз клас. Като такъв денят е избран от ЮНЕСКО през 1995 г., тъй като това е датата на раждане или смърт на бележити имена от световната литература. През тази година се навършват 410 години от смъртта на Уйлям Шекспир и Мигел де Сервантес. Учениците прочетоха с удоволствие и желание текстове от произведенията на писатели класици, както и на съвременни автори, преоткривайки насладата от четенето.