23 април -„Световен ден на книгата“, целящ да насърчи четенето и да почете значими автори.
Нашата инициатива в VIIг клас за трета поредна година е: „Размяна на книги“–всеки ученик носи книга, която е прочел и обича, и я дарява с послание на нов читател.
Имаме вече традиция, а традициите създават културата на четене.
Нека дадем шанс на историите да продължат своето пътешествие. Защото книгите оживяват, когато бъдат прочетени. А 23 април за нас вече е: „Денят, в който книгите намериха нови читатели.“
Чети!
Учител по български език и литература и класен ръководител: Антония Савова-старши учител