Учениците от иновативната паралелка на IXг клас посетиха БНТ
Учениците от иновативната паралелка на IXг клас, заедно със своя класен ръководител Александър Запрянов и учителя Емилия Маркова, осъществиха образователно пътуване до Българска национална телевизия в град София. Посещението бе организирано във връзка с подготовката на иновативен урок на тема „Българската телевизия“.
По време на визитата учениците имаха възможност да разгледат телевизионните студия, да се запознаят с историята на Българска национална телевизия и да се докоснат до атмосферата и ежедневната работа на журналистите и телевизионните екипи. Срещата с реалната медийна среда предизвика голям интерес и остави незабравими впечатления у всички участници.
Освен посещението в телевизията, учениците разгледаха и част от забележителностите на столицата – града, който „расте, но не старее“. Те научиха интересни факти за емблематични сгради и паметници като Партиен дом, Президентство на Република България, Паметник на Незнайния воин, Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и паметника на Свети Патриарх Евтимий – патрон на нашето училище.
Екскурзията донесе на учениците не само положителни емоции и незабравими спомени, но и нови знания за историята, медиите и културното наследство на България. Това преживяване ги вдъхнови да погледнат по различен начин към света на журналистиката и ролята на медиите в съвременното общество.
