Участие в ученическото състезание „Мисия Роза“ – гр. Казанлък
От 22 до 24 март 2026 г. в гр. Казанлък се проведе ученическото състезание „Мисия Роза“, организирано от Сдружение „За младежите“. В събитието взеха участие над 100 ученици от различни градове на страната.
Нашето училище се представи с два отбора от по четирима ученици от XIв клас – „Айляк тийм“ и „Диви рози“. Ръководител на отборите беше г-жа Юлиана Белчева – главен учител по физика и астрономия.
В отбор „Айляк тийм“ участваха: Анджела Бъзлева, Наталия Чолакова, Дарина Бъчварова и Иванина Котева.
В отбор „Диви рози“ се включиха: Радина Хубенова, Дияна Пеева, Петя Лапкова и Таня Боюклийска.
Състезанието беше открито на 22.03.2026 г. в Народно читалище „Искра – 1860“. Участниците решаваха логически загадки, като целта беше бързина и правилност. На следващия ден се проведоха състезателни игри между отборите в Художествената галерия в гр. Казанлък. В състезанието участваха над 25 отбора, като през по‑голямата част от време нашите два отбора се нареждаха на първите позиции.
Програмата включваше и образователна разходка до емблематични места в града, след която участниците отговаряха на въпроси, свързани с разгледаните обекти. Част от състезателните кръгове се проведоха и в Профилираната природо-математическа гимназия „Никола Обрешков“ и включваха логически задачи и асоциации.
До последния състезателен ден нашите отбори заемаха първо и второ място. В заключителния кръг, в който участваха осемте най‑добри отбора чрез директни елиминации на сцената на читалището, те отстъпиха пред отбора на домакините.
Състезанието „Мисия Роза“ се провежда за първи път и е инициатива „от ученици за ученици“. Липсата на опит в подобен формат и напрежението от сценичните изяви попречиха на нашите отбори да заемат призови места, но участието им беше изключително достойно.
Ръководството на СУ „Свети Патриарх Евтимий“ изказва благодарност за предоставената възможност за участие, а на учениците – за техния труд, ангажираност и упоритост през цялото състезание.
