Успешно представяне на учениците от СУ „Свети Патриарх Евтимий“ на Националните ученически игри
 
След шестгодишно прекъсване бяха възобновени Националните ученически игри за ученици от град Пловдив и Пловдивска област. 🏊Ученическия шампионат по плуване, който се проведе в новия плувен комплекс „Младост“ се проведе по инициатива на Българската асоциация „Спорт в училище“ със съдействието на Община Пловдив и събра 163 ученици от 35 училища в региона.
Учениците от V–VII клас на СУ „Свети Патриарх Евтимий“ се представиха изключително успешно, като завоюваха 🥇първо място и 🏆купата в отборното плуване 🏊‍♂️в състав Стоян Божинов, Филип Прафхов, Симеон Крайнов и Александър Стойчев.
В индивидуалните дисциплини се отличиха с медали:
🏊‍♀️Симеон Крайнов от VIБ клас спечели 🥇златни медали в дисциплините 50 метра кроул и 50 метра бътерфлай;
🏊Стоян Божинов от VIIА клас спечели 🥈сребърен медал на 100 метра съчетано плуване (бътерфлай, гръб, бруст и кроул) и бронзов медал на 50 метра бътерфлай;
🏊‍♂️Филип Прахов от VIIЖ клас завоюва 🥈сребърен медал на 50 метра кроул и бронзов медал на 100 метра съчетано плуване (бътерфлай, гръб, бруст и кроул);
🏊Александър Стойчев от VIБ клас се пребори за 🥉бронзови медали в дисциплините 50 метра бруст и 50 метра бътерфлай.
🏊‍♂️Ангел Гъчмов от VIIД клас🥉бронзов медал 50 метра бруст🥈сребърен медал щафета
Постигнатите резултати са повод за гордост и доказателство за високото ниво на подготовка и спортния дух на нашите ученици.