Потапяне в света на микробиологията: Практическо занятие на ученици от XI клас в Университета по хранителни технологии (УХТ)!
Вълнуващ ден за нашите ученици от XIВ и XIГ клас с профил ПРИРОДНИ НАУКИ! Днес те, придружени от старши учител по биология и ЗО Ирена Минкова, посетиха Университета по хранителни технологии (УХТ) в Пловдив и имаха уникалната възможност да надникнат в тайните на Микробиологичната лаборатория!
Под ръководството на преподаватели от УХТ, младите ни изследователи преминаха от теория към практика. Те се запознаха с основните лабораторни техники и най-важното, направиха свои собствени микробиологични натривки.
Фокусът на практическото занятие беше върху:
Млечнокиселите бактерии – ключови за ферментацията и производството на много храни.
Тази среща с науката на живо не само обогати техните знания, но и запали любопитството им към бъдещи професионални пътеки в областта на биотехнологиите и хранителната наука.