„Природата и ние – в хармония и безопасност. Зелени съкровища, умни помощници и герои в беда“ 
Четвъртокласниците представиха своето разбиране за хармонията, разкривайки връзката ѝ с Питагор, Леонардо Фибоначи и изкуството на Пийт Мондриан.
Третокласниците ни поведоха из зелените богатства на България, а техните по-големи съученици допълниха с интересни факти за билките и тяхното значение за здравето и природата. 
Чрез забавна щафетна игра учениците демонстрираха знания за професията на лесничея, защитените територии и екопътеките.
В ролята на спасители и лекари те показаха как се оказва първа помощ на пострадали в планината. 
Здравословният начин на живот бе представен с полезни бонбони и вкусни подкрепителни закуски. 
Финалът беше истински празник – музикална композиция и екорап, посветени на грижата за природата! 

IVа клас:
Класен ръководител: Юлия Муховска – старши учител начален етап
Учител ГЦОУД: Катя Кирова – старши учител начален етап
IIIа клас:
Класен ръководител: Василка Петрова – старши учител начален етап
Учител ГЦОУД: Радина Балабанска
