Думи, които стигат далеч
С гордост споделяме, че учениците: Ана Арангелова, София Чилингирова и Георги Дуров от VIIг клас на нашето училище за втора поредна година участваха в Десетия национален литературен конкурс с международно участие „Писма до себе си“ – 2026 г.- ЦПЛР – Стара Загора, включен в Националния календар на МОН.
Тази година темата на престижния конкурс– „Писмо в бутилка“– провокира младите автори да създадат текстове, наситени с лични послания, емоция и размисъл за времето, паметта и човешките връзки.
След успешното участие през изминалата година, когато наша ученичка спечели трета награда, и този път талантът и постоянството им бяха оценени. В силна конкуренция с участници от цялата страна и чужбина, един от нашите ученици–Георги Дуров–бе удостоен с поощрителна награда – единственото отличие за град Пловдив в настоящото издание на конкурса.
Този успех не е случаен. Той е резултат от постоянство, работа, вдъхновение и стремеж да бъдеш чут чрез думите си, в чиято сила вярваш.
Поздравяваме нашите ученици и им пожелаваме да продължават да пишат, да търсят и да откриват себе си – защото именно там започва всяка истинска история.
Ръководител и учител по БЕЛ: Антония Савова-старши учител
