
На 24.04.2026 г. три талантливи ученички от VIIIг клас на нашето училище, взеха участие в XV-то издание на фестивала „Млада синя Земя“

, организиран от Природонаучния музей в гр.Пловдив.
Събитието събра млади творци от цялата страна, които показаха своя талант, вдъхновен от природата, биоразнообразието и опазването на Земята.

Нашите ученички се представиха достойно и завоюваха престижни отличия в различни категории:

Ванеса Лазарова – III място в категория

„Рисунка“ с тема „Ако природата можеше да говори…“

Антония Троева– III място в категория

„Фотография“ с тема „Ще те пазя, Българийо!“

Габриела Илиева – II място в категория

„Изобразително изкуство“

Поздравяваме момичетата за достойното представяне, творческия дух и заслужените награди!
Благодарим и на техния класен ръководител Валентина Минчева за подкрепата, вдъхновението и всеотдайната работа с учениците.
Пожелаваме още много бъдещи успехи и нови върхове!
