💫На 21.03.2026 г. в Биологическия факултет на Пловдивския университет се проведе националното състезание „Пътешествие в биологията“, в което участваха 12 отбора от цялата страна.

Състезанието премина в два етапа – пробен КСИ и практически отборен кръг. Именно вторият етап постави участниците пред истинско предизвикателство – те трябваше да се справят с лабораторни опити🔬, генетични казуси 🧬и заплетени биологични задачи, изискващи не само знания, но и бързо мислене 🚀и отлична работа в екип.

В тази оспорвана и напрегната надпревара отборът на „Лиляната“, ръководен от главен учител Йорданка Алексиева и в състав Марияна Ячева и Мануела Бозова от XIВ клас и Мерве Шабан от XIIВ клас, се представи достойно и завоюва престижното трето място🥉, нареждайки се след ППМГ Сливен и ППМГ Шумен.

Гордеем се с техния успех и показаните знания, упоритост и екипен дух! 🧬👏